НОВЕ МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ НАДЛІСНИЦТВА У ТАМІ

Надлісництво Райгруд, що входить до складу Регіональної дирекції державних лісів в Білостоці, захищає природу в своєму регіоні протягом майже 100 років. Після двох років будівництва надллісництво дочекалися сучасної офісної будівлі з технічною інфраструктурою.

Охорона природи в Райгруд має надзвичайно багату історію, висхідну до часів II розділу Польщі. Тоді ще як Лісове господарство, а з 1925 р як Надлісництво, подбало про ліси Райгруд, заснувавши один з найстаріших природних заповідників в Польщі: Гженди і Червоне-Багно, де в нашій частині Європи збереглася остання частина популяції лосів.

Основною ідеєю при проектуванні нової штаб-квартири Надлісництва було створення об’єкта, що відноситься до навколишньої природи, і в той же час відображає звання установи, яка повинна його використовувати. Творці концепції були в першу чергу натхненні будівництвом історичного польського двору. Будівля спроектована за традиційною цегляною технології з використанням збірних елементів перекриттів із залізобетону. Однак дизайнери вирішили подолати стару абревіатуру корпусу будівлі за допомогою сучасного зовнішнього вигляду фасаду. – Будівля Надлісництва Райгруд спроектовано з урахуванням традиційного польського двору з сучасним різноманітністю деталей з кам’яної кладки і дерев’яних елементів. Завдяки цьому, воно набуло характерний зовнішній вигляд, додатково підкресливши долю і звання розташованого в ньому установи, – говорить автор проекту, архітектор Томаш Зафорімскій (Tomasz Zaforymski). Введене в експлуатацію в лютому 2017 року будинок має 1054,16 м2 корисної площі, яка складається з трьох поверхів.

Придивившись до будівлі Надлісництва, можна побачити, що кожна деталь була ретельно продумана і допрацьована. Фасад виконаний з клінкерної цегли червоно-коричневого кольору з відтінком DARWIN, який завдяки своїй текстурі і кольору ідеально підходить для використання в будинках, що поєднують традиції з сучасністю. Зовнішній вигляд об’єкта роблять різноманітним великі навіси над бічними стінами, що спираються на дерев’яні декоративні балки. Проект увінчаний дахом, покритої керамічною черепицею Röben Monzaplus мідного кольору, яка завдяки своїй морозостійкості, довговічності і стійкості до погодних умов забезпечує міцність і захист конструкції. – Вибір продукції фірми Röben в першу чергу визначався її технічними параметрами, ціною і кольором, які відповідали проектної ідеї. Вибрані матеріали істотно впливають на естетичні цінності просторової форми об’єкта і умови експлуатації довговічною обробки стін і покрівлі, – пояснює Томаш Зафорімскій.

Використовувані матеріали відповідають тенденції екологічного будівництва. Дизайнери зробили ставку на керамічні матеріали, а отже, на безпеку для навколишнього середовища як на стадії виробництва, так і в подальшій експлуатації. Реалізуючи ідею екологічно чистого будівництва, було вирішено опалювати будівлю тепловими насосами потужністю 114 кВт.

Нова штаб-квартира виконує, перш за все, адміністративні функції для всього Надлісництва. У будівлі знайшлося місце для 14 повністю обладнаних, функціональних і комфортабельних офісних приміщень, в яких, в кінцевому рахунку, працюють 20 осіб. Офіси розташовані на першому і на мансардному поверхах, звідки відкривається прекрасний вид на околиці. У будівлі також є конференц-зал, поряд з яким встановлено меморіальну дошку на честь Юзефа Сенкевича, який був надлеснічім Райгруд в XIX столітті. У свою чергу технічні, господарські та архівні приміщення розмістилися в підвалах.

ЗААНТАЖИТИ АБО ПОДИВИТИСЬ КАТАЛОГИ